Hamilton wciąż niepokonany w kwalifikacjach, czwarte pole position w tym sezonie i 42 w karierze. Vettel zdołał przedzielić kierowców Mercedesa. Za Rosbergiem czwarte pole startowe zdobył Räikkönen, pokonując Bottasa i Massę.

Ustawienie na starcie: 1. Hamilton; 2. Vettel; 3. Rosberg; 4. Räikkönen; 5. Bottas; 6. Massa; 7. Ricciardo; 8. Hülkenberg; 9. Sainz; 10. Grosjean; 11. Pérez; 12. Nasr; 13. Ericsson; 14. Alonso; 15. Verstappen; 16. Maldonado; 17. Kwiat; 18. Stevens; 19. Merhi; 20. Button (bez czasu).

Rywalizacja między zespołowymi partnerami:
Hamilton-Rosberg 4:0
Ricciardo-Kwiat 4:0
Massa-Bottas 3:1
Vettel-Räikkönen 4:0
Alonso-Button 1:2
Hülkenberg-Pérez 3:1
Verstappen-Sainz 2:2
Grosjean-Maldonado 4:0
Stevens-Merhi 2:0
Ericsson-Nasr 1:3

Wybrane wypowiedzi po kwalifikacjach:
Hamilton (P1): Czuję się wspaniale, jestem bardzo szczęśliwy. Celem przed tym weekendem było podporządkowanie sobie tego toru i dobranie takich ustawień samochodu, które mnie zadowolą. Naprawdę cieszę się, że mam do dyspozycji taką bestię i mogę nią atakować te zakręty. Ferrari jest bardzo szybkie w ten weekend. Ciężko będzie ich pokonać. Mam nadzieję, że pozycja startowa nam pomoże i nie mogę się już doczekać walki.

Vettel (P2): Przede wszystkim bardzo się cieszę z drugiej pozycji. Sesja była ciężka, na początku nie mogłem znaleźć rytmu z treningów, ale pod koniec było już lepiej. Mam nadzieję na dobry wyścig jutro.

Rosberg (P3): Źle to rozegrałem strategicznie. Za dużo myślałem o wyścigu i nie doceniłem prędkości Sebastiana. W Q2 oszczędzałem opony na wyścig i zabrakło mi rytmu w Q3. Właśnie to poszło dzisiaj źle, trzecia lokata nie jest idealna.

Räikkönen (P4): Mierzyłem wyżej, celem był pierwszy rząd na starcie. Jednak przyczepność była większa niż zakładałem i to mnie zaskoczyło.

Alonso (P14): Smutne jest to, że cieszę się z wejścia do Q2. Coś musiałoby wydarzyć się w wyścigu, żebyśmy mogli zdobyć punkty. Będzie ciężko, jeśli wszystko pójdzie normalnie. Sprawdziło się wszystko, co dodaliśmy do samochodu. Zanim zaczniesz biegać, musisz nauczyć się chodzić i robimy to krok po kroku. Nie mam wątpliwości, że idziemy we właściwym kierunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here