Pytany co rusz o swoją sportową przyszłość, Robert Kubica nie ukrywa, że priorytetem jest dla niego ściganie. Podkreślał to kilkakrotnie podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami na Suzuce. Jednocześnie dał do zrozumienia, że rozstrzygnięcia mogą nastąpić na przestrzeni najbliższych tygodni. Jednak, jak wiemy, nie zawsze oznacza to podanie ich do publicznej wiadomości.

– Powiedziałbym, że idziemy do przodu, ale nie ma jeszcze żadnych decyzji – mówi. – Zobaczymy, co przyniosą następne tygodnie i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na razie nie mam nic do zakomunikowania.

Zapytany o pogłoski wiążące go z Haasem i wypowiedzi Günthera Steinera na temat ewentualnej pomocy przy rozwoju samochodu, Kubica powiedział: – Może tak być, ale niekoniecznie. Wiele zależy od możliwości i od tego, co będę robił jako podstawową rzecz w przyszłym roku. Kiedy już zostanie ustalone, czym będę się głównie zajmował, jaki będę miał program sportowy, to zobaczę, czy uda się to z czymś połączyć, czy nie.

Czy zatem chce pozostać częścią F1, jako kierowca rozwojowy lub w jakiejś innej roli? – Tak jak mówię, wiele będzie zależało od tego, jak bardzo będę zajęty i co będę robił w przyszłym roku. Tu jest za wiele gdybania. Poczekajmy trochę i zobaczymy, co będzie możliwe w przyszłym roku z wyścigowego punktu widzenia, a potem zobaczymy, pójdziemy dalej.

Ciekawa była odpowiedź na pytanie, czy jest pewny, że w przyszłym sezonie będzie się ścigał. – Powiedzmy to tak: jeśli nie będę nigdzie się ścigał, to będzie moja decyzja. Jestem dość pewny, że jeśli będę chciał się ścigać, to będę się ścigał – oświadcza Kubica.

Czy zatem najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie startów w innej serii wyścigowej z pracą w F1, jako kierowca rozwojowy? – Niekoniecznie – mówi Robert i podkreśla: – Tak jak mówię, moje przemyślenia i moje myśli krążą wokół ścigania i dopóki to nie będzie rozwiązane, to nie będę myślał o innych rzeczach. Jestem pewny, że wypracowanie rozwiązania jest tylko kwestią czasu. Potem zobaczymy. Tak jak mówię, potrzebujemy trochę czasu i to wszystko.

Jest jasne, że priorytetem nie jest pozostawanie w padoku Formuły 1, w jakiejkolwiek roli – tym bardziej nie za wszelką cenę. Robertowi chodzi przede wszystkim o odzyskanie frajdy ze ścigania i wykorzystanie tego, co potwierdził i nadal potwierdza sezon 2019: że jest zdolny do rywalizacji na najwyższym możliwym poziomie. Oczywiście byłby to interesujący scenariusz, gdyby udało się połączyć dwie role – jak chociażby robi to w tym roku Pietro Fittipaldi (startuje w ekipie DTM w barwach Audi Sport Team WRT oraz jest kierowcą testowym w zespole Haas). Jednak podstawą dla Roberta jest wykazanie się na torze, w rywalizacji – czyli coś, czego nie może realizować w tym roku. Nie ze swojej winy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here