Robert Kubica pokonał 115 okrążeń toru Ricardo Tormo za kierownicą Lotusa E20 z sezonu 2012. To półtora dystansu wyścigu, porządny test: z przejazdami z dużym obciążeniem paliwem, symulacjami kwalifikacji i startów. Stary, dobry Robert: narzekał na przyczepność, podsterowność, docisk… ale po jazdach miał na twarzy szeroki uśmiech.

Renault tłumaczy, że test trzymano w tajemnicy, bo były to prywatne jazdy, dla Roberta… Z drugiej strony gdyby miałoby to być jedynie PR-owe wydarzenie (a reakcje od wczoraj pokazują, z jak wielkim zainteresowaniem spotkał się wyczekiwany powrót do kokpitu F1), to zespół uczyniłby wokół tego spory szum. A tak miało się to odbyć po cichu, za zamkniętymi drzwiami…

Liczba okrążeń i program pracy pokazują, że przeszkód w przejechaniu dużego dystansu nie ma, co jest potwierdzeniem wniosków po zaliczonych wcześniej testach samochodami GP3 i Formuły E. Nie jest wykluczone, że program testów wspólnie z Renault będzie kontynuowany.

 

 

 

44 KOMENTARZE

   • Gwarancje pozostaw producentom pralek. Bez wiary i determinacji Robert byłby dziś emerytem z 6 letnim stażem.

   • hehehe.. wojna światów nigdy się nie skończy. Jeden ma wiarę w modlitwę, inny wierzy tylko w namacalne dowody i fakty. Dla jednego logiczne jest, że gdyby nie „siła wyższa” to nigdy nie było by „doprowadzenia”, a dla innego logiczne jest że gdyby siła wyższa była to „doprowadzenia” w ogóle by nie było i nie musiałoby być.
    Skutek jest taki, że Robert jeździ i nie wiem po co komuś coś gwarantować i się ‚spierać’.

 1. Ale co się stało, że łokieć mieści mu się w bolidzie? Stawiam na operację skrócenia ręki

 2. No i stalo sie Robert usmichniety od ucha do ucha nareszcze dobre wiesci Zycze Robertowi wszystkiego najlepszego do powrotu na tor a my dostajemy przyjemnosc czytanie i ogladanie jego wyczyny na tor Dzieki Ci Robert jestes wielki ze dales rade.

 3. Przed nim jeszcze daleka droga, ale nie psujmy sobie tej radości dnia dzisiejszego- Kubica is back on track! 😀

 4. A ja znów pojadę z serwisów lajfstajlowych – podobno dzisiejszym testem Robert załapał się na superlicencję. I ponoć wiadomo też czyje czasy były lepsze (w porównaniu z Siergiejem).

 5. Kpina te eleven. Drugi tydzien z rzędu brak info, że nie będzie magazynu. A jeszcze kilka chwil przed 21:00 piszą, że zapraszają lol 😛

  • W zeszłym tygodniu był, ale chyba z półtoragodzinnym poślizgiem. Coś od tamtego tygodnia gamonie tam pracują i nie potrafią godzinowo zgrać emisji, mimo, że puszczają teraz powtórkę meczu!

 6. Jeden z reporterow (http://www.espn.co.uk/f1/) podejrzewa/zgaduje ze Ross Brawn wykupil Manora i chce uzywac te bolidy do testow (zamiast regularnych teamow), zeby stworzyc lepsza formule na polepszenie widowiska (aerodynamika i opony). Kubica i Glock duzo testuja w symulatorach i podobno oni mieliby byc oficjalnymi kierowcami testowymi (Formula 1 test team).

 7. Cokolwiek będzie dalej, prawdziwi kibice zawsze byli i są z Tobą, Robert. Ciekawe wyniki testów zostaną udostępnione?

 8. 115 kółek za pierwszym podejściem, to robi wrażenie. Ale 115 kółek po 6 latach?! Pozostaje tylko jedno pytanie, kiedy i czy z Renault?

 9. Kubica udowadnia ,ze to jego pasja,ze ma wielki talent-zycze z całego serca aby ponownie zasiadł w bolid F1.

 10. Panie Mikołaju, czy może uchylić Pan rąbka tajemnicy w sprawie wsparcia OLIMP dla Roberta ?

 11. Oby Renault nie popełniło błędu drugi raz z rzędu…
  …i dało się wyprzedzić innej stajni w podpisaniu kontraktu
  ?

 12. Forza Robert !!!obstawiałem twój powrót już na drugi rok po wypadku . Przegrałem flaszke ale wypiłem ją za twoje zdrowie. Gdzieś z tyłu głowy ciągle się tliło że ty wrócisz. I zaczyna się spełniać . Jesteś wielkiiii!!!!! :):):)

 13. Jaaaa ale super wiadomoś nie wiem czemu ale mam łzy w oczah i chce mi sie płakać ze szczęścia na wiadomośc że Robert powrócił za kierownice bolidu F1!!! Jakie piekne uczucie!!!

 14. Trudno mi powstrzymać wzruszenie… tyle czasu na to czekałem. Trzymam kciuki za ciąg dalszy – chciałbym powrócić do celebrowania transmisji F1.

Comments are closed.