Po ośmioletniej przerwie w startach i rehabilitacji po koszmarnym rajdowym wypadku Robert Kubica wraca do wyścigowej stawki Formuły 1. Zespół Williams oficjalnie potwierdził to, na co czekaliśmy: Polak będzie w sezonie 2019 partnerem George’a Russella w barwach utytułowanej brytyjskiej ekipy.

Robert Kubica: – Po pierwsze, chciałbym podziękować wszystkim za pomoc w ostatnich latach, w bardzo trudnym okresie mojego życia. To była wymagająca podróż, powrót do stawki w Formule 1. Coś, co wyglądało na niemal niemożliwe, teraz zaczyna być możliwe i z radością informuję, że wracam na pola startowe w Formule 1 w sezonie 2019.

To była długa droga, ale zaczynamy teraz nowe wyzwanie z pracą z Williamsem na torze. Nie będzie łatwo, ale ciężka praca i poświęcenie ze strony George’a i mojej zadziała, by przesunąć zespół wyżej w stawce.

Powrót do stawki F1 będzie jednym z największych osiągnięć mojego życia.

Ten rok też był przydatny. Miałem czas, żeby dostrzec różne rzeczy i to było bardzo przydatne z punktu widzenia pracy zespołu, tego co można poprawić. Tego też nie mogę się doczekać. Mieliśmy trudny sezon, ale nie mogę się doczekać pracy z George’em i inżynierami nad tym, żeby zespół wrócił tam, gdzie jego miejsce. Jutro jadę w piątkowym treningu, to było zaplanowane już na początku roku. Na pewno będzie to trochę inne podejście – nie wiem, mam taką nadzieję. Wyobrażam sobie, że dużo presji i ambicji zostanie w hotelu. Jestem gotowy do pracy nad przyszłym sezonem, porozmawialiśmy już o planach na jutro i mamy działać właśnie nad przyszłym rokiem, więc nie spodziewam się świetnych czasów. To ostatnia szansa na zrozumienie kilku rzeczy, mamy ograniczoną ilość testów i nawet trening można do tego wykorzystać. W przyszłym tygodniu pracujemy nad oponami na przyszły sezon, z tegorocznymi samochodami, i to będą także ważne dwa dni.

35 KOMENTARZE

 1. …w takiej chwili każdy może stać się sentymentalny…niewiarygodne, BRAWO!!!… Dla wszystkich tych, którzy mają wątpliwości w swoich codziennych życiorysach…Wszystko jest możliwe!!!…Powodzenia Robert!!!.

 2. A dziś są moje urodziny. Wspaniały rok. Latem miałem okazję poznać Roberta i Pana panie Mikołaju w Toruniu na imprezie JCB. (Miałem flagę „Forza Robert”) Teraz w dniu urodzin spełnia się moje wielkie marzenie. Do zobaczenia na torach F1. FORZA ROBERT. Pozdrawiam Paweł

 3. Jesteś wzorem do naśladowania Robert!!!!! Będziesz mistrzem świata!!!! Należy Ci się po tylu latach!!!!! Ludzie w Polsce uczmy się od Roberta tej determinacji!!!!!

 4. Mimo chmur mamy słońce 🙂
  Ciesze się jak głupi – ciężko powstrzymać wzruszenie 🙂
  Pozdrawiam tych co nigdy nie zwątpili w Roberta.

 5. Nadal uważam, że ten powrót jest nierealny (chociaż bardzo go chciałem), ale tym razem w innym znaczeniu tego słowa. No i zaczyna się zbieranie kasy na nowy tv…

 6. No i postawił na swoim. Nie wiem jak wyrazić swój podziw. Bardzo, bardzo się cieszę. Szczere gratulacje. Wielkie brawa.
  Powodzenia Robert.

 7. Mam nadzieję że w związku z tym będą jakieś specjalne wydania ELEVEN F1.
  I fajnie byłoby wiedzieć wcześniej kiedy zasiąść przed TV. Dlatego prośba aby było info co i kiedy na antenie Eleven.

 8. Teraz:
  1. Wszyscy, którzy „jechali” po Claire Williams w różnych miejscach ( rachunek sumienia we własnym zakresie ) po kolei, w rządeczku, grzecznie nie pchać się – z przeprosinami 🙂
  2. Każdy szanujący się kibic Roberta od teraz powinien być wiernym klientem Orlenu lub Lotosu ( karte Vitay mam id kiedy mam samochód ) Wspierajmy swoich !!! Przyznaję, że nie wierzyłem w Prezesa Obajtka jak go wybierano ale jak widać nie trzeba mieć dyplomów zagranicznych uczelni, żeby mieć głowę na karku i być porządnym człowiekiem. Brawo !

  Brawo Robert !
  Mark Webber napisał mniej więcej to co myślę 😀

 9. @Mikołaj Sokół

  Gratuluję „nadmiaru” pracy 😀 myślę, że jesteś zajętym człowiekiem ale teraz to dopiero się zaczęło :- D Choć nie mam cienia wątpliwości, że podołasz 😀

  Forza !

 10. Bravo!!! Jest jest jest!!! Moja córka ma 5 lat, kibicowała Maxowi. Pytała często tato dla czego nie ma polaka… Mówiłem jej że będzie w przyszłym roku… i jest!!! Teraz razem będziemy kibicować Robertowi. Bravo Robson!!! Nigdy nie przestałem wierzyć.

 11. uff …. Powiem szczerze, że w ostatnich 2 miesiącach zaczynałem wątpić w to co dziś nastąpiło. To wielka rzecz – tylko 20 foteli dla całego świata ….. Williams AD 2018 ostatni – wspaniała pozycja startowa na 2019-20 do pokazania wartości PANA ROBERTA. Mark Webber ujął to co się stało krótko i pięknie – to facet przez duże F.
  Panie i Panowie , jest pięknie !
  Jeszcze tylko – jak przetrzymać zimę do Melbourne ? – reanimuję video VHS i kasety ze starymi wyścigami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here