Robert Kubica zapowiedział start w Rally Coppa Città di Lucca: włoskiej imprezie, która odbędzie się już w najbliższy weekend. Na prawym fotelu w Renault Clio S1600 zasiądzie Maciek Szczepaniak.

Robert Kubica: Planujemy start w najbliższy weekend w Rally Coppa Città di Lucca, regionalnym rajdzie w Toskanii. Pojadę za kierownicą Clio S1600. Od kilku miesięcy pracowaliśmy już nad systemem zmiany biegów tak, aby wszystko dobrze grało po przełożeniu go do Clio.

Czemu to auto? Powrót do starych, dobrych czasów. Mam za sobą długą przerwę, bo nie jeździłem Clio już ze 3-4 lata. Ten start traktujemy mocno testowo, bo ten system tak naprawdę po raz pierwszy działał wczoraj, gdy jeździłem po torze. Planujemy testy w piątek rano, a później – jeśli dostaniemy zgodę od włoskiej federacji – pojedziemy z Maćkiem w rajdzie.

Bardzo bym prosił o niedoszukiwanie się żadnych podtekstów, jeśli chodzi o te starty. Nie wracam do rajdów, nie będę startował ośką, nie będę jechał w WRC-3. To bardziej taki start towarzyski i hobbystyczny. Przy okazji, jako że pojawiły się zapowiedzi mojego przyjazdu do Łodzi, chciałbym sprostować, że nie jest to prawda.

Trasa Rally Coppa Città di Lucca liczy łącznie 74 kilometrów oesowych. Start w sobotę o godzinie 14:00.

5 KOMENTARZE

  1. Panie Mikołaju kiedy będzie potwierdzenie zgody włoskiej federacji na wprowadzone zmiany i zielone światło do startu dla Roberta ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here