Główną rolę na okładce najnowszego numeru „F1 Racing” (w sprzedaży od piątku, 23 lutego) gra Williams FW41. Nasi brytyjscy koledzy nie zdążyli podzielić się swoimi wrażeniami z prezentacji ekipy – oryginalne wydanie trafiło na rynek w jej dniu, gdy zespół zdjął embargo ze zdjęć – ale w polskiej wersji znajdziecie moją relację z tej uroczystości. Najobszerniejszy materiał numeru jest poświęcony nowościom na sezon 2018: Pat Symonds opisuje historię wdrożenia halo, a wśród innych nowinek są m.in. imprezy dla fanów w stylu F1 Live London – w tym roku odbędą się w Melbourne, Szanghaju, Marsylii, Berlinie i Miami (odpowiednio przed GP Australii, Chin, Francji, Niemiec i USA), chociaż nie na taką skalę, jak zeszłoroczne pokazy uliczne w stolicy Wielkiej Brytanii.

Szczególnie polecam materiał poświęcony organizacji Grand Prix przez ludzi z FIA. Poznacie przeważnie anonimowych podwładnych Charliego Whitinga – odpowiedzialnych za rejestrowanie obrazu ze wszystkich możliwych kamer czy telemetrii z każdego samochodu, specjalistów od logistyki i elektronicznych systemów sędziowskich.

W cyklu poświęconym historii Ferrari nadszedł czas na odcinek numer cztery i lata 80., czyli początek długiej posuchy po tytule mistrzowskim Jody’ego Schecktera. Wspominamy tragiczną śmierć Gilles’a Villeneuve’a w 1982 roku oraz rewolucyjne dzieło Johna Barnarda z sezonu 1989, w którym po raz pierwszy kierowca zmieniał biegi łopatkami przy kierownicy.

Na łamach innych stałych rubryk przypomnicie sobie Renault R25, czyli pierwsze mistrzowskie auto Fernando Alonso, a także poznacie Sophie Ogg – jej pracą marzeń okazało się szefowanie w dziale komunikacji ekipy Williams. Miejsce po odejściu Dietera Renckena redakcja postanowiła przekazywać gościnnie występującym felietonistom – na pierwszy ogień Kevin Eason, do niedawna korespondent „The Times”, porusza trudny temat narzucenia limitu wydatków w F1.

Tradycyjnie polecam lekturę całego numeru, to świetna rozgrzewka przed ruszającymi w poniedziałek testami!

3 KOMENTARZE

  1. Mikołaj, zrób proszę porównanie bolidów na 2018. Takie zestawienie i różnicę między nimi. Napewno wszyscy są ciekawi i podpiszą się pod petycją ????

  2. No to zagadnę Pana Redaktora w innom temacie. O co biega i jakie są skutki testów Roberta Kubicy w aucie LMP1 Manora… jakieś przecieki, informacje z drugiej reki… bo strasznie cicho sie zrobiło…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here