Wydana parę miesięcy temu książka „Niki Lauda. Naznaczony” walczy w plebiscycie na Sportową Książkę Roku 2020, a dzięki Waszemu wsparciu ma szansę na zwycięstwo. Głosowanie trwa do 31 stycznia: oto LINK do strony. Dobry wynik z pewnością pomoże Wydawnictwu SQN w podjęciu decyzji o wydawaniu kolejnych motorsportowych pozycji, a lista pomysłów na przyszłość wygląda ciekawie…

Natomiast jeśli ktoś jeszcze nie ma na półce książki Maurice’a Hamiltona, to spieszę z pomocą: mam dla Was dziesięć egzemplarzy, o które możecie powalczyć w naszej zabawie – i to na dwa sposoby!

Pierwszy sposób to przesłanie na adres kontakt@sokolimokiem.com odpowiedzi na pięć poniższych pytań. Tutaj poza wiedzą decyduje szybkość: książka trafi do autorów pięciu pierwszych poprawnych i kompletnych odpowiedzi. Uwaga! Pod uwagę biorę tylko komplet odpowiedzi wysłany w jednym e-mailu, bez rozbijania na odrębne wiadomości. Czas start, oto pięć pytań:

1. Dla których zespołów Formuły 1 Niki Lauda pracował po zakończeniu kariery kierowcy?

2. Proszę wymienić co najmniej dwóch kierowców, którzy brali udział w akcji ratowniczej i pomagali Laudzie podczas jego słynnego wypadku w Grand Prix Niemiec 1976.

3. Po wspomnianym wypadku Laudzie proponowano operację plastyczną zniekształconego ucha. Pragmatyczny i oszczędny Austriak stwierdził, że taniej będzie…

4. W walce o swój trzeci i ostatni mistrzowski tytuł Lauda pokonał w sezonie 1984 swojego zespołowego kolegę Alaina Prosta. Zawodnicy McLarena ustanowili wtedy pewne osiągnięcie, którego do dziś nie poprawił żaden inny walczący o mistrzostwo duet. O jaki „rekord” chodzi?

5. Lauda zakończył karierę z 25 wygranymi Grand Prix na koncie. Wtedy – według stanu na koniec sezonu 1985 – zajmował pod tym względem ex aequo drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Który kierowca miał wtedy na koncie więcej zwycięstw, a który tyle samo?

Drugi sposób to propozycja dla kreatywnych. Tutaj nie liczy się czas – wystarczy, że otrzymam zgłoszenie do 22:00 w sobotę, 30 stycznia. Trzeba dokończyć zdanie „Niki Lauda najbardziej zaimponował mi…”, uzasadnić swój wybór w jednym zdaniu i przesłać całą wypowiedź na adres kontakt@sokolimokiem.com.

W obu przypadkach liczą się tylko e-maile – nie będę brał pod uwagę odpowiedzi w komentarzach na stronie, w komentarzach czy wiadomościach w mediach społecznościowych. W pierwszym sposobie liczy się wiedza i szybkość, w drugim kreatywność. Powodzenia!

Pełny regulamin zabawy dostępny jest pod tym LINKIEM.

A jeśli komuś nie dopisze w naszej zabawie szczęście, to z pomocą spieszy sklep internetowy labotiga.pl – tam można zaopatrzyć się we wszystkie motorsportowe (i nie tylko!) pozycje wydane przez SQN.

2 KOMENTARZE

 1. Szanowni uczestnicy, wielkie dzięki za udział w zabawie! Pytania generalnie nie okazały się jakoś szczególnie proste, ale poradziliście sobie całkiem nieźle. Największy problem miałem ja – z wyłonieniem najciekawszych wypowiedzi nadesłanych w ramach części kreatywnej. Ostatecznie udało się wyłonić dziesiątkę szczęśliwców.

  Za część „naukową”: Mateusz G., Braciszewski, Marek A., Marek M. oraz Szymon L.
  Za część „artystyczną”: poznancostam, Jakub I., Małgorzata L.; Łukasz K. oraz Krzysztof Ż.

  Gratulacje, dalsze wytyczne zwycięzcy dostaną e-mailem.

  Oto prawidłowe odpowiedzi na pytania:
  1. Jaguar, Ferrari, Mercedes.
  2. Guy Edwards, Harald Ertl, Brett Lunger, Arturo Merzario.
  3. Zapuścić włosy lub nosić czapeczkę – obie odpowiedzi uznawałem za prawidłowe.
  4. Lauda pokonał Prosta o 0,5 punktu – to najmniejsza różnica miedzy mistrzem i wicemistrzem świata.
  5. Tyle samo zwycięstw (25) odniósł Jim Clark, a o dwa więcej (27) – Jackie Stewart.

  Dzięki raz jeszcze, gratulacje i do następnego razu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here