Od lotniska Silverstone do Abu Zabi. Od Giuseppe Fariny i Juana Manuela Fangio do Lewisa Hamiltona i Maxa Verstappena. Od Alfy Romeo i Ferrari do Mercedesa i Red Bulla. Formułę 1 można streścić w trzech słowach: szybko, szybciej, najszybciej. Oto jej historia widziana Sokolim Okiem!

To ponad 600 stron podróży pełnym gazem przez wyścigowe mistrzostwa świata: mistrzowie kierownicy, wybitni projektanci, ewolucja techniczna, walka na torze i za kulisami, dramaty, sukcesy i rekordy – to wszystko, za co kochamy Formułę 1!

Pit stopami w tej historii jest osiemnaście najważniejszych wyścigów – nie było łatwo je wybrać spośród ponad tysiąca rozegranych dotąd Grand Prix… To takie furtki do opowieści o różnych epokach, ich bohaterach, wynalazkach technicznych i rywalizacji na wielu płaszczyznach.

Startujemy razem z początkiem mistrzostw świata, na Silverstone w 1950 roku, i pędzimy aż do Grand Prix Abu Zabi 2021. Po drodze przedstawiam Wam fantastyczne występy wielkich mistrzów (Juan Manuel Fangio na zabójczym Nürburgringu czy Ayrton Senna na wymagających finezji i pewności siebie ulicach Monako), dramatyczne rozstrzygnięcia walk o mistrzowskie tytuły w sezonach 1964, 1986, 2008 czy wreszcie 2021, dramatyczne i tragiczne wydarzenia z Imoli ’94 czy Spa-Francorchamps ’66, pojedynki słynnych duetów – Niki Lauda i James Hunt, Alain Prost i Ayrton Senna – czy wreszcie pasjonujące ściganie na Monzy w sezonie 1971 czy w Grand Prix Francji 1979.

Wstęp do książki napisał Marcin Budkowski, pięknie prezentując esencję Formuły 1 – jej wielowarstwowość i smak rywalizacji na różnych płaszczyznach. Podróż przez wyścigowy świat urozmaicą Wam zdjęcia – ponad 120, także z mojego archiwum.

„SZYBKO, SZYBCIEJ, NAJSZYBCIEJ. FORMUŁA 1 SOKOLIM OKIEM”
Wydawnictwo SQN
Autor: Mikołaj Sokół
Wstęp: Marcin Budkowski
Cena okładkowa: 79,99 zł
608 stron, twarda oprawa, ponad 120 fotografii

Więcej informacji o książce „Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem”.

Zamów książkę w pakiecie z kubkiem, zawieszką lub naklejkami!
• do każdej książki zakładka gratis
• wysyłka od 4 kwietnia (książka jeszcze przed premierą w Twoich rękach!)
• atrakcyjne pakiety z innymi książkami o Formule 1

5 KOMENTARZE

  1. Mikołaj, odkąd się „poznaliśmy” w 2007 roku, gdy dołączyłeś do Andrzeja Borowczyka jako komentator wyścigów F1, dałeś się poznać jako profesjonalista i jako perfekcjonista, z wielką wiedzą i kapitalną pamięcią do historii motoryzacji, oraz ze zdolnością do wybitnie drobiazgowej bezbłędnej obserwacji i analizy na żywo wydarzeń na torze wyścigowym. Cieszę się, że jest okazja, aby się za to jakoś minimalnie Tobie odpłacić. Rozejrzałem się za fanami f1 w swoim otoczeniu i już dzisiaj zacząłem od zamówienia 3 egzemplarzy. Przy okazji pozdrawiam całą fantastyczną ekipę Eleven F1.

    Ps. Emocjonujący pierwszy wyścig sezonu 2022 za nami, z Twoim świetnym jak zawsze komentarzem. Dzięki!.

  2. Dzień dobry. Panie Mikołaju czy może Pan przekazać Panu który przepowiada śnieg w Miami żeby nie komentował F1 bo tyle byków co on mówi to człowieka odrzuca od F1. Czasami milczenie jest złotem a telewizja nie potrzebuje komentarzy typu radiowego. Bardziej skupił by się na tłumaczeniach rozmów kierowców z zespołem jak i werdyktów sędziowskich. Nie wszyscy znają angielski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here