Robert Kubica w długiej rozmowie na antenie Eleven Sport podzielił się wrażeniami po testach w Walencji. Zachęcam do obejrzenia powtórek, a tutaj przeczytacie parę ciekawych cytatów.

Czułem się jak małe dziecko, wrażenia były duże. Wróciłem do domu, wróciłem do swojej pracy. Po pierwszych trzech okrążeniach wydawało się, że przerwa nie była dłuższa niż miesiąc.

Wiem, że jestem w stanie prowadzić bolid F1. Wiem, że mogę go prowadzić szybko i równo.

Najważniejsze podsumowanie testów to jedno zdanie wypowiedziane przez człowieka, który pracował ze mną w 2010 roku, jedno bardzo proste i ważne zdanie: „Najważniejsze jest to, że ty nadal jesteś kierowcą Formuły 1”. Usłyszeć takie słowa od kogoś, kto widział wielu wyśmienitych kierowców, daje coś do zrozumienia i jest to bardzo fajne uczucie. Z drugiej strony nie ma co się napalać, czas pokaże. Sądzę, że dwa lata temu szanse, które mi dawano na powrót do bolidu Formuły 1 były bardzo niskie, ale stało się to według mnie w bardzo dobrym stylu.

Nigdy nie byłem w tak dobrej formie fizycznej, nawet za moich „złotych” lat, kiedy startowałem w wyścigach Formuły 1. Bolid Formuły 1 był jedną z łatwiejszych maszyn, jakie prowadziłem po wypadku.

Jeśli bym miał szansę przetestowania bolidu „nowej” generacji, to nie sądzę, żeby to był jakiś duży problem.

Jeden dzień spędzony w bolidzie F1 i możliwość zasmakowania tego, co kochałem i kocham, dał mi dużo więcej [niż planowane starty w innych seriach, do których nie doszło] i nigdy bym tego nie zamienił.

Trzy miesiące temu celem był test w Formule 1 i uważam, że przygotowałem się do niego bardzo dobrze. Co jest teraz celem? Głupio by było mówić, że nie ma żadnego celu. Odczucia, jakie miałem w Walencji, dały mi dużego boosta i trochę pewności siebie co do tego, jak wygląda sytuacja i jak ograniczenia, które mam, wpływają na moją jazdę i to jest akurat pozytywne.

25 KOMENTARZE

  • Bezpośrednio na stronie w eleven można oglądać powtórki? Na Player są możliwe tylko powtórki wyścigu, kwalifikacji i treningów przez 3dni od emisji. Nie ma możliwości puszczenia np. GP inside.

   • Tak. Eleven umożliwia oglądanie dowolnie kiedy chcesz. Logujesz sie na ich stronę, wchodzisz na zakładkę live i pod spodem masz program. Tam szukasz wstecz co przegapiłeś i po prawej masz trójkącik. Klikasz, siadasz, gapisz sie a micha sama sie zagina w banan jak Robert gada. Pozdrawiam

  • No właśnie nie widzę akurat tej powtórki… Gdzie to jest? Na Eleven F1 jest 45 minutowe studio plenerowe z Mikołajem i Patrykiem, w którym zapowiadają ten wywiad…

    • Ja oglądam w aplikacji Player…. I nie wiem gdzie szukać 🙂 Sport/Moto Sport czy gdzie… Logując się na stronę też nie widzę… Mam wykupiony tylko pakiet Sport do oglądania Eleven

 1. Widać, że szansa jest na to byśmy zobaczyli Roberta w F1. Niemniej jednak spójrzmy prawdzie w oczy – jeżeli nie odbędzie się to w tym lub najpóźniej przyszłym sezonie to potem może być już za późno na powrót. Robert swoje lata ma… Kto się zgadza kto nie?

 2. A ja znowu mam wrażenie, że Mikołaj nam tu puszcza przekazy podprogowe. Ostatni raz takie rebusy oglądałem w ubiegłym roku, czyli mniej więcej wtedy, kiedy na poważnie zaczynało się szykować to „prywatne testowanie po starej znajomości”.

  • Coś podobnego chciałem napisać… Mikołaj coś wie, widać po jego wyrazie twarzy, ale rozumiem, że nie może nam nic więcej powiedzieć… tak się z Robertem umówili 🙂

  • Trzeba przyznać, że do działań na Ricardo Tomo przygotowali nas mentalnie. Odczułam to, co prawda, po testowaniu, ale lepiej później niż…jeszcze później. „Rzadko się zdarza” po dogłębnej analizie, uznałam za chwilę kryzysu autora. Łkałam razem z nim. Okazuje sie niepotrzebnie.
   Skoro tak się dzieje, to spokój jest wskazany.

  • Nie szukaj zbyt wiele, bo znów wypatrzysz flagę Ferrari za choinką 🙂
   Mam wrażenie, że przez chwilę gramy w otwarte karty, tzn. wiemy co jest po jednej stronie. Świat jest jednak bardziej skomplikowany, dlatego co z tych kart dalej wypadnie, to nikt nie wie.

   • Dokladnie, tak. Trochę autoironii tylko zapodałam. Super, ze RK dobrze czuje się w bolidzie. My możemy tylko to, co moris napisał.
    P.S. Z flagą przesadziłeś. Należy zamknąć ten temat.

 3. Witam Panie Mikolaju pozdrowienia z Rugby. Mysle ze Renault da Jolyon Palmer czas do Silverstone zeby zdobyc punkty i poprawic wyniki, a jak sie nie poprawi do Silverstone, poniwaz beda chcieli jak naj wyzej punktow dla tabeli konstruktorow wsadza innego kierowca tylo mam nadzeje ze to bedzie Robert skoro znow bedzie jezdzil dla Renault w Goodwood festival of speed.

 4. NIgdy nie widziałem tak szczęśliwego Roberta. To daje do myślenia że jest więcej niż jedną nogą w F1. Znamy Kubicę jak coś nie pasi nawet się nie uśmiechnie a tutaj euforia. To oznacza jedno w 2018 będzie Kubik w F1. Wiadomo nie może puścić pary ale przecież to widać z jego twarzy !! :)))

 5. Oglądałem ten odcinek 16. programu #ElevenF1 na powtórce i nie było tam żadnego wywiadu z Robertem. Dlaczego? To na pewno ten odcinek, bo goście byli ci sami i tak samo ubrani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here