Kolejny syn byłego kierowcy dostanie szansę poprawienia osiągnięć ojca: Jolyon Palmer doczekał się awansu i w przyszłym sezonie będzie zespołowym partnerem Pastora Maldonado w Lotusie (Renault?).

Jolyon po zdobyciu mistrzostwa GP2 w sezonie 2014 zaliczył w tym roku dziesięć piątkowych treningów samochodem Romaina Grosjeana, a teraz potwierdzono go w roli następcy Francuza w ekipie z Enstone.

Ojciec Palmera, Jonathan, w latach 1983-1989 wystartował w 82 Grand Prix w barwach Williamsa, RAM, Zakspeeda i Tyrrella. Jego najlepsze osiągnięcie to 4. lokata w GP Australii 1987 w barwach tego ostatniego zespołu. Łącznie zdobył 14 punktów, a w GP Kanady 1989 uzyskał najlepszy czas okrążenia. W 1986 roku zajął 2. miejsce w 24h Le Mans. W sezonie 1987 wywalczył Jim Clark Trophy: nagrodę przyznawaną najlepszemu kierowcy F1, który jeździł samochodem z silnikiem wolnossącym.

Awans Palmera oznacza, że węszący wokół posady w Enstone Jean-Eric Vergne i Kevin Magnussen muszą szukać gdzie indziej szansy na pozostanie w grze. Wolne miejsce jest jeszcze w Haas, ale tam faworytem jest Esteban Gutiérrez. Z kolei miejsca w Manorze, atrakcyjne po podpisaniu umowy na dostawy jednostek napędowych Mercedesa, przypadną raczej najbogatszym. Na okazję liczy też nowy mistrz DTM Pascal Wehrlein, czyli oficjalny junior Mercedesa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here