Sprzęt do pokera z życzeniami i podpisami kolegów z toru - miły prezent dla pokerowego zapaleńca.

Wśród wielu upominków, które koledzy i znajomi przekazali przechodzącemu rehabilitację Robertowi Kubicy, znalazła się także efektowna walizka ze sprzętem do pokera. Polak uchodzi za kierowcę, który zaszczepił w padoku pasję do wersji „Texas Hold’em” i niejednokrotnie ogrywał rywali z toru w naprędce zorganizowanych wieczornych partyjkach w padoku.

Mimo sugestii, aby spróbowali pograć np. o pozycje startowe do wyścigu, kierowcy poprzestawali na grze o niskie stawki. Kubica traktuje pokera jako rozrywkę, ale – jak w każdym zajęciu do którego się zabiera – zachowuje profesjonalne podejście. Stalowe nerwy i umiejętność zachowania „pokerowej twarzy” pomogły mu wygrać niejedno rozdanie – nie tylko z rywalami z toru. Wśród tych, którzy odeszli od stolika ze spuszczoną głową był też były mistrz świata w Texas Hold’em, Joe Hachem.

Nie dziwi więc, że w nagraniu video z pozdrowieniami dla Kubicy, zrealizowanym podczas testów w Barcelonie, kilku kierowców nawiązało do tematyki pokera. – Mam nadzieję, że nie przegrasz wszystkich pieniędzy, grając w szpitalu z innymi pacjentami. Zaoszczędź trochę na swój powrót do Formuły 1, żebyśmy mogli na tym skorzystać – żartował Sebastian Vettel. – W zeszłym sezonie wygrałeś ode mnie dość dużo w pokera i chcę się odegrać! – przypomniał z kolei Timo Glock.

Aby upewnić się, że pokerowa forma Kubicy nie przygaśnie w czasie rehabilitacji, koledzy z padoku przekazali mu walizkę z żetonami i kartami. Na wieczku widnieją życzenia powrotu do zdrowia i podpisy m.in. Adriana Neweya, Rubensa Barrichello, Nicka Heidfelda, Bruno Senny, Heikkiego Kovalainena, Timo Glocka, Vitantonio Liuzziego i Jerome D’Ambrosio. Miły gest i kolejne potwierdzenie faktu, że Kubica jest naprawdę lubianą postacią w światku Formuły 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here