Rajd Argentyny bez Kubicy, ale emocji aż nadto:

• OS2: Ogier kończy jazdę z usterką silnika, Neuville i Mikkelsen przebijają koła, Ostberg ma problemy z pracą silnika, Sordo z wspomaganiem kierownicy, Evans traci czas w kurzu za Neuville’em, Bertelli urywa koło i kończy jazdę.

Prowadzi Meeke z przewagą nieco pół minuty nad Sordo i Latvalą.

• OS3: lider Meeke przebija koło, Mikkelsen jedzie z uszkodzonym zawieszeniem i Neuville musi go uderzyć w tył, by Norweg go przepuścił, Sordo dalej bez wspomagania.

Odcinek dla Latvali, w generalce Fin jest drugi i traci 15 sekund do Meeke’a. Ostberg jest trzeci, traci do zespołowego kolegi ponad pół minuty.

• OS4: Tanak urywa koło i kończy jazdę, tracąc 4. lokatę w rajdzie, Mikkelsen stoi na dojazdówce i nie dojeżdża na start odcinka, Paddon nie wyjeżdża z serwisu swoim zmęczonym Hyundaiem – na OS2 i OS3 praktycznie rozpadło się jego auto (oberwane mocowania silnika i wydech, wylany olej).

Meeke wygrywa odcinek i zwiększa prowadzenie nad Latvalą do niespełna 30 sekund, trzeci w generalce Ostberg traci już ponad minutę do lidera.

• OS5: problemy Latvali z układem przeniesienia napędu, Meeke po kolejnym oesowym zwycięstwie oddala się na 53 sekundy od Fina. Trzeci w generalce Ostberg traci do lidera ponad minutę i 10 sekund, a zacięty bój o czwartą lokatę toczą Sordo i Evans – dzieli ich 1,4 sekundy, ale strata do Meeke’a sięga dwóch minut.

• OS6 dla Sordo, ale na czele generalki dwa Citroeny: Meeke o minutę i 8 sekund wyprzedza Ostberga, a jadący autem z napędem na jedną oś Latvala traci do lidera już ponad minutę i 20 sekund.

________________________________________________________________________________________

WRC RADIO

LIVE STREAM SERVICE PARK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here