Lewis Hamilton z powodu zakażenia koronawirusem opuści co najmniej jeden wyścig, a w jego miejsce mistrzowską maszynę poprowadzi George Russell. Dla juniora Mercedesa to ogromna szansa na udowodnienie niewątpliwego talentu. Mikołaj Sokół jest przekonany, że zespołowi będzie bardzo zależało na dobrym występie swojego podopiecznego.

Kokpit George’a w Williamsie przejmie Jack Aitken – jeden z dwóch debiutantów podczas Grand Prix Sakhir. Drugim będzie zastępujący Romaina Grosjeana wnuk Emersona Fittipaldiego, Pietro Fittipaldi – zawodnik o odległych polskich korzeniach… Haas potwierdził pełny skład na sezon 2021: co ekipie oferują Mick Schumacher i Nikita Mazepin?

Wreszcie poruszamy temat testów po Grand Prix Abu Zabi: mimo że miały to być jazdy dla „młodych” kierowców (mających nie więcej niż dwa starty w F1 na koncie), to FIA w drodze wyjątku dopuści do jazd także innych zawodników. Dzięki temu na torze spotkają się wracający do stawki Fernando Alonso (Renault) oraz Robert Kubica – dla którego wcale nie musi to być ostatni występ za kierownicą samochodu F1, bo zanosi się na przyszłoroczną kontynuację współpracy z Alfą Romeo w aktualnej roli.

1 KOMENTARZ

  1. Oczekuję na pytanie pana redaktora: dlaczego genialny George Russell nie mógł wygrać tego wyścigu?
    Nie wierzę w tą komedię z pozamienianymi oponami itd. Kto nie chciał tego zwycięstwa i dlaczego. Może gwiazda Ludwiczka zostałaby przyćmiona?
    Czekam na rozwinięcie tego tematu jak na świetnych dziennikarzy przystało.
    Pozdrawiam
    ZB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here