Pod klasycznym szyldem prosto z zamierzchłych dziejów, kiedy wyobraźnią kibiców F1 w Polsce rządzili Robert Kubica, doktor Mario Theissen, Andrzej Borowczyk oraz zatankowany jak cysterna Nick Heidfeld, będę we współczesnych czasach omawiał tematy, które podrzucacie Wy – wierni fani królowej motorsportu.

Na pierwszy ogień idzie dominacja Mercedesa w sezonie 2021, wyścigi kwalifikacyjne, zamrożenie silników czy kalendarzowe roszady, których możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Macie ciekawy wątek, o którym chcielibyście posłuchać? Podrzucajcie śmiało – a na kolejną odsłonę Sokolim Okiem na pewno nie trzeba będzie tyle czekać, co na pierwszą edycję „Jak myślisz, Mikołaj?”.

4 KOMENTARZE

  1. Jak myślisz Mikołaj, dlaczego wartość tytułów zdobytych przez Lewisa jest bardziej kwestionowana niż tych zdobytych przez Michaela?

    • Po pierwsze aby udzielić odpowiedzi, trzeba wiedzieć czy to prawda tzn. czy faktycznie tytuły Lewisa są bardziej kwestionowane. Oglądam F1 od połowy sezonu ’93 i byłem świadkiem wszystkich tytułów zdobywanych przez obu Panów i mogę odpowiedzieć – przypuszczam, że wątpię. Tytuły MS były w czasie w którym je zdobywał nawet bardziej kwestionowane, niż te które później zdobywał LH. Przyczyny są dwie – machloje Benettona z sezonu ’94 (TC i wlew paliwa) oraz pozycja MS w Ferrari, która moim zdaniem była bardziej bezdyskujsyjna niż pozycja LH w mercedesie (przykładowo przepuszczenie Bottasa przez Hamiltona, które miało miejsce na Węgrzech w Scuderri Schumachera było nie do pomyślenia, zwycięstwo drugiego kierowcy w generalce tam też nie mogło zaistnieć). Również pozycja polityczna Ferrari w tamtym okresie myślę, że była mocniejsza niż aktualna pozycja Mercedesa (patrz np. afera oponiarska 2004 dmuchana przez Ferrari). Do tego dochodzi jeszcze trzecia sprawa – naturalny talent, który najlepiej widać w kwalifikacjach. Tutaj LH jest po prostu dużo lepszy od MS. Podkreślam, że nie jestem fanem żadnego z Panów, ale uważam, że LH jest po prostu lepszy. Czemu zatem wielu bardziej kwestionuje wartość tytułów Lewisa? Moim zdaniem, za mało wiedzą o okolicznościach w jakich zdobywał swoje tytuły MS.

    • Nie, takiej potrzeby nie ma. Za to zawsze, na każdym torze, w czwartek odbywają się kilkugodzinne testy z udziałem samochodów bezpieczeństwa i medycznych. Do dyspozycji są także po dwa auta (dwa bezpieczeństwa, dwa medyczne).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here