Hiszpańscy kibice Formuły 1 tłumnie zjawili się na pierwszym dniu testów przed sezonem 2015.

Zimowy sen dobiegł końca, pobudka nastąpiła jak zwykle w Jerez de la Frontera. Chłodny poranek w Andaluzji rozpoczął się od szybkich prezentacji Mercedesa W06 Hybrid i Williamsa FW37 Mercedes. Pozostałe ekipy nawet nie pofatygowały się ze zorganizowaniem chociażby krótkiej sesji dla fotoreporterów, od razu zabierając się do pracy. Punktualnie o 9:00 garaże opuściły aż cztery samochody: Mercedes, Sauber, Ferrari oraz Red Bull w maskujących, czarno-białych barwach.

Do południa na torze pojawili się jeszcze faworyci lokalnych kibiców. Tłumy, które korzystając z wolnego dnia zgromadziły się na trybunach, wiwatowały na widok Carlosa Sainza, a gdy kwadrans przed dwunastą jedno wolne okrążenie wykonał Fernando Alonso, entuzjazm fanów był słyszalny w sporym promieniu od toru. Łaska pańska (kibiców) na pstrym koniu jeździ: radość wybuchła także wtedy, gdy prowadzone przez Sebastiana Vettela Ferrari powoli zjeżdżało do garażu, wydając niepokojące dźwięki. Jedyną czerwoną flagę spowodował Marcus Ericsson, który wykonał piruet, ale o własnych siłach wrócił do alei serwisowej. Później dymiącym Red Bullem do garażu zjechał Daniel Ricciardo. Przed usterką Australijczyk pokonał 22 okrążenia, czyli o jedno więcej niż łączny bilans RBR z czterech dni pierwszej zeszłorocznej sesji testowej na tym samym torze.

Najlepszy czas uzyskał Vettel, ale najwięcej okrążeń nakręcił Rosberg: aż 157. Alonso pokonał zaledwie kilka kółek, McLaren z nową jednostką napędową wciąż ma sporo problemów wieku dziecięcego.

Warto pamiętać, że nikt – przede wszystkim sami kierowcy oraz inżynierowie – nie przywiązuje żadnej wagi do czasów okrążeń. Na tym etapie najważniejsza jest ta druga liczba, przejechanych kółek. Lotus nie przejechał ani jednego: ciężarówka wioząca E23 Hybrid dotarła na tor już po zakończeniu dzisiejszych jazd. Ekipa liczy się z tym, że poważna jazda rozpocznie się dopiero we wtorek.

Testy w Jerez, 1. dzień
1. Sebastian Vettel (Ferrari SF15-T) 1.22,620 – 60 okr.
2. Marcus Ericsson (Sauber C34 Ferrari) +0,157 – 73 okr.
3. Nico Rosberg (Mercedes W06 Hybrid) +0,329 – 157 okr.
4. Daniel Ricciardo (Red Bull RB11 Renault) +0,718 – 35 okr.
5. Valtteri Bottas (Williams FW37 Mercedes) +0,568 – 73 okr.
6. Carlos Sainz (Toro Rosso STR10 Renault) +1,421 – 46 okr.
7. Fernando Alonso (McLaren MP4-30 Honda) +18,118 – 6 okr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here