Pierwsze pole position w 2015 dla mistrza świata: Lewis Hamilton aż o 0,6 sekundy pokonał Nico Rosberga. Za plecami Mercedesów najszybszy Felipe Massa (+1,4 sekundy), dalej Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen i Valtteri Bottas.

Na uwagę zasługuje postawa debiutantów: Carlos Sainz jest ósmy, FelipeNasr jedenasty, a Max Verstappen dwunasty – błąd na ostatnim okrążeniu Q2 pozbawił go awansu do Q3. Odrodzony Lotus z obydwoma samochodami w pierwszej dziesiątce.

Jutro będzie wielka walka… Williamsa i Ferrari o trzecią lokatę 🙂

Ustawienie na starcie:

1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Massa, 4. Vettel, 5. Raikkonen, 6. Bottas, 7. Ricciardo, 8. Sainz, 9. Grosjean, 10. Maldonado, 11. Nasr, 12. Verstappen, 13. Kwiat, 14. Hulkenberg, 15. Perez, 16. Ericsson, 17. Button, 18. Magnussen.

Will Stvens i Roberto Merhi nie wzięli udziału w kwalifikacjach, nie wezmą udziału w wyścigu.

Pierwsze wypowiedzi po kwalifikacjach:


Hamilton (P1): To wspaniały początek weekendu. Wydaje się, że nie upłynęło dużo czasu od poprzedniego wyścigu. Dziś znaleźliśmy dobry balans, to wielka frajda, kiedy można cisnąć w kwalifikacjach na pojedynczych okrążeniach. Mam nadzieję na lepszy początek sezonu niż przed rokiem. Czeka nas jeszcze dużo pracy przed startem wyścigu. To będzie dobra walka z Nico.

Rosberg (P2): Po pierwsze Lewis był w doskonałej formie i wykonał świetną pracę. U mnie była szybkość, ale nie mogłem poskładać okrążeń. Muszę żyć z drugą pozycją startową, jutro i tak będzie długi dzień.

Massa (P3): To były bardzo trudne kwalifikacje, zwłaszcza kiedy cztery samochody dzieli bardzo niewiele. Cieszę się, moje ostatnie okrążenie było najlepszym dzisiejszym kółkiem. Nie było łatwo, zwłaszcza przy zmiennym wietrze, przy którym łatwo było o zablokowanie przednich kół na hamowaniu. Jutro będzie wielka walka z Ferrari!

Vettel (P4): Twardo stąpam po ziemi. Jak dotąd nie mamy żadnych problemów z samochodem. Szkoda, że trzecie miejsce nam uciekło, ale wyścig jest jutro. Nie jestem zbyt zadowolony ze swojego występu, mogło być lepiej, co oznaczałoby jedno miejsce wyżej. Podium w niedzielę to realny cel.

Raikkonen (P5): Na szybkim okrążeniu straciłem około 3 dziesiąte sekundy trzecim zakręcie, a potem popełniłem jeszcze kilka drobnych błędów w dwóch kolejnych zakrętach. Wiemy, że nie możemy nawiązać walki z Mercedesem, przynajmniej jeszcze nie teraz, ale dziś trzecie miejsce było osiągalne. Nasze tempo przez cały weekend jest dobre, więc jesteśmy spokojni o jutrzejszy wyścig.

Ricciardo (P7): Udało nam się wykonać postęp, to obiecujące. Siódme miejsce oddaje to, gdzie teraz jesteśmy i jestem zadowolony, że zajęliśmy taką pozycję, bo do tej pory weekend nie przebiegał zbyt dobrze, a do tego w kwalifikacjach pierwszy raz użyłem miękkich opon. Mamy kilka problemów, których nie było rok temu i których się nie spodziewaliśmy, ale jest jak jest i musimy jakoś sobie z nimi poradzić. Mam nadzieję, że w wyścigu znowu wykonamy krok naprzód.

Kwiat (P13): Bardzo się staramy. Kilka okrążeń nie było łatwych, próbowałem po prostu szybko jechać, ale nie miałem wystarczająco pewności siebie, żeby przejechać dobre okrążenie. Nie jest łatwo, staramy się rozwiązać kilka problemów, ale jest coraz lepiej.

Post użytkownika Sokolim Okiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here