Kolejna odsłona nowego stałego cyklu „Jak myślisz, Mikołaj?” – bohaterami drugiego odcinka są Michael Schumacher i Lewis Hamilton oraz Juan Pablo Montoya i Max Verstappen. Posłuchacie też o zaangażowaniu marki Alfa Romeo w wyścigi Grand Prix i populistycznym temacie ograniczenia zarobków kierowców. Na koniec dowiecie się, dlaczego zawodnicy tak bardzo pilnują… swoich kierownic.

Jeśli macie jakiś ciekawy wątek do podrzucenia – nie ograniczając się do naszego głównego tematu, którym jest Formuła 1 – to podzielcie się nim w komentarzach!

6 KOMENTARZE

  1. Wspomnienie Eddiego Irvine’a przypomniało mi zespół Jaguara i ich świetnie zapowiadający się start w 2000 r. zakończony sprzedażą zespołu bez większych sukcesów, a ich niemalże odzwierciedleniem w postaci zespołu Aston Martin – świetnie się to wszystko zapowiadało, a koniec może być podobny… ;/

    • Cóż, podobieństw jest sporo: kierowca Ferrari zmieniający barwy na British Racing Green, słynna marka przejmująca niezły zespół ze środka stawki… Koniec był opłakany, ale na bazie Jaguara powstał całkiem niezły zespół 😉

      • A więc idąc tym tropem za jakieś 2, 3 sezony będziemy mieli Monster Energy Racing 😉
        A tak na poważnie – co nie zagrało w Jaguarze – „jak myślisz Mikołaj” ?

  2. Oby w Astonie wyciągnęli wnioski 👍
    Jeżeli Seb się nie odbuduje postawiłbym na Russella – brytyjski kierowca powiązany z Mercedesem – pasowałby idealnie 👌

  3. W zeszłym sezonie Robert Kubica startował w DTM w zespole zrobionym specjalnie dla niego. ART według wikipedii nie było w DTM przez 3 lata i wrócili, bo Orlen im zapłacił. Jak to się skończyło – wszyscy widzieliśmy. WRT w którym teraz Robert będzie startował również nie wystawiało do tej pory aut w LMP2. Ma Pan złe przeczucia?

    Pytanie 2. Czy podoba się Panu kierunek zmian w Formule 1 forsowany przez Liberty Media? Punkt za najszybsze okrążenie, wyścigi kwalifikacyjne, limity budżetowe. Czy liczba godzin w tunelu zależna od zajmowanego miejsca to nie jest takie ukryte „balance of performance”? Czy jest to Pana zdaniem zgodne z duchem Formuły 1?

    Pytanie 3. Czy formuła 1 dalej powinna podążać w stronę „elektryfikacji” – co raz większego udziału napędu elektrycznego w generowaniu mocy? Czy też powinna wrócić do jednostek wolnossących lub np. twin turbo bez hybrydy? Czy całe to „road relevance” ma sens?

    Pytanie 4. Co Pan sądzi na temat Formuły E – czy obejrzał Pan jakiś wyścig?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here