W pierwszym wyścigu sezonu 2021 co prawda zwyciężył Lewis Hamilton, ale mistrzowska ekipa Mercedes ma pełne ręce roboty i jej dominacja jest zagrożona. Obecnie najszybszą kombinacją na torze są Max Verstappen i Red Bull, a triumf obrońcy tytułu w Bahrajnie był kombinacją agresywnej strategii i bezwzględnej jazdy.

Przypominam także kontrowersje wokół limitów toru i tłumaczę, dlaczego sędziowie wykazali się naiwnym podejściem. Dowiecie się także, na czym polegała różnica pomiędzy wyjeżdżaniem Hamiltona poza obręb toru w Zakręcie 4 i atakiem Verstappena, po którym kierowca Red Bulla musiał oddać pozycję. Przyglądamy się również sytuacji w dalszych rejonach stawki, krótko podsumowując tempo i sytuację wszystkich ekip w stawce.

4 KOMENTARZE

  1. Sezon zapowiada się bardzo ciekawie, sporo niespodzianek na początek.
    Pan Mikołaj jak zwykle fachowo, skrupulatnie, bez zbędnego gwiazdorzenia 😉 – Super.
    Może znalazłby Pan czas i ochotę na takie wideo-analizy techniczne bolidów? Szczególnie zainteresował mnie wspomniany przykład Mclarena.

    Pozdrawiam

  2. Witam. Panie Mikolaju, z tego co ja pamietam to Verstappen zglosil zespolowi ze Hamilton wyjezdza poza to i zespol mu powiedzial zeby on tez tak robil dopoki nie dostana ostrzezenia. Zmuszajac sedziow niejako do wyslania tych ostrzezen. Ostatecznie to Verstppen na tym ucierpial najbardziej jak sie okazalo po tym wyprzedzeniu poza torem.

    • Tak, ale trzeba też pamiętać, że wyprzedzanie poza torem to jest zupełnie inna sprawa niż (nawet notoryczne) wyjeżdżanie poza tor. Niezależnie od wcześniejszego wyjeżdżania w Zakręcie 4 przy samotnej jeździe, wyprzedzenie z wyjazdem poza tor oznaczałoby konieczność oddania pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here