Jakie wyzwania czyhają na nas w stolicy Meksyku? Pomijając przestępczość w gigantycznej aglomeracji, tor imienia braci Rodríguez – leżący niemalże na wysokości Rysów, najwyższego szczytu w Polsce – gwarantuje fantastyczną atmosferę, a silniki i aerodynamika wyścigowych aut mocno cierpią w rozrzedzonym powietrzu.

Wracamy jeszcze do wątku sprintów i pomysłów na ich urozmaicenie – może całkowite wyłączenie sobotnich zmagań i utworzenie osobnego cyklu, może do tego odwracanie kolejności na polach startowych? Parę pomysłów jest, ale chyba żaden nie przyniesie cudownego ożywienia widowiska… I po co było w ogóle zaczynać z tymi sprintami?

Przypominam także inne kontrowersje związane z dyskwalifikacjami za pościerane deski pod podłogą – ofiarę tego przepisu padli nie tylko Lewis Hamilton i Charles Leclerc w Austin oraz Michael Schumacher w Grand Prix Belgii 1994. Ten ostatni przypadek był szczególny – posłuchajcie wspomnień mechanika Benettona z tamtych lat. Na deser jeszcze ciekawy model samochodu Forti z sezonu 1996, z wyjątkowym sponsorem, a także zaproszenie do śledzenia zmagań w Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023 – jesteśmy na półmetku kwalifikacji do sezonu zasadniczego, a zmagania komentujemy z Michałem Gąsiorowskim i Maciejem Jermakowem na antenie Motowizji oraz na YouTube – kanał Ragnar Simulator.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here