Kwalifikacje zostały zakończone po Q2, bez rozgrywania Q3. W tej sytuacji o ustawieniu na starcie decydują wyniki drugiego segmentu i z pole position startuje Nico Rosberg, szybszy w obu sesjach od Lewisa Hamiltona. W Q1 najlepszym czasem błysnął Daniel Ricciardo, ale później było więcej wody i Red Bull stracił trochę tempa, chociaż i tak kierowcy z Milton Keynes zajęli cały drugi rząd na starcie.

Zdaniem kierowców decyzja o przerwaniu kwalifikacji była właściwa, a według weteranów Jensona Buttona czy Felipe Massy należało podjąć taką decyzję wcześniej.

Ustawienie na starcie: 1. Rosberg; 2. Hamilton; 3. Ricciardo; 4. Kwiat; 5. Pérez; 6. Hülkenberg; 7. Massa; 8. Verstappen; 9. Alonso; 10. Grosjean; 11. Button; 12. Maldonado; 13. Vettel (+10); 14. Ericsson; 15. Nasr; 16. Bottas (+5); 17. Rossi; 18. Räikkönen (+10); 19. Sainz; 20. Stevens (+20).

Bottas dostał karę +5 za wymianę skrzyni biegów po kwalifikacjach.
Vettel i Räikkönen dostali kary +10 za piąty silnik spalinowy V6.
Stevens dostał karę +20 za piąty silnik spalinowy, piątą turbosprężarkę i piąty MGU-H.

Rywalizacja między zespołowymi partnerami:
Hamilton-Rosberg 12:4
Ricciardo-Kwiat 11:5
Massa-Bottas 8:8
Vettel-Räikkönen 13:3
Alonso-Button 8:6
Hülkenberg-Pérez 10:6
Verstappen-Sainz 6:9
Grosjean-Maldonado 15:1
Stevens-Rossi 2:1
Ericsson-Nasr 7:9

Wybrane wypowiedzi po kwalifikacjach:
Rosberg (P1): To były dobre kwalifikacje, czułem się dobrze w samochodzie. Nie było łatwo ze względu na aquaplaning, w takich warunkach auto może bez ostrzeżenia wymknąć się spod kontroli. Na początku Q2 przejechałem dobre okrążenie i to na używanych oponach, oszczędzając świeży komplet na Q3. Bardzo chcę wygrać, ale nie mam pojęcia, co będzie działo się w wyścigu. Miało przesychać, ale na razie na to się nie zanosi.

Hamilton (P2): Kwalifikacje były dobre, szkoda że nie doszło do ostatecznej walki. Cieszę się z dubletu dla zespołu i dobrze, że kibice wreszcie zobaczyli samochody w akcji.

Ricciardo (P3): W Q1 czułem się bardzo dobrze, w Q2 było więcej wody na torze i chyba poszło nam gorzej na tle Mercedesów. Trzecia pozycja jest dobra, niektóre szybkie samochody są dalej niż powinny być w suchych warunkach. Za kilka godzin czeka nas niezła zabawa.

Kwiat (P4): Warunki były już na granicy, ale dobrze nam poszło. Mamy niezłe szanse na wyścig. Pewnie będzie dalej padało, ale oby deszcz trochę ustał, bo jazda w takich warunkach byłaby szaleństwem. Nie da się walczyć, kiedy jest tak mokro.

Vettel (P5, po karze P14): Decyzja sędziów była właściwa. Zobaczymy, jak będzie w wyścigu.

Räikkönen (P8, po karze P18): Pojechałem na używanych oponach w Q2 i to za bardzo nie pomogło. Warunki były podobne do wczorajszych. Mamy dość dobrą szybkość na tle tego, co poprzednio działo się w deszczu. W wyścigu największym problemem będzie widoczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here