Kimi: jeden z uznanych mistrzów ciętej riposty.

Prawdopodobnie przez długi czas nikt nie przebije chińskiego dziennikarza, który podczas pierwszej wizyty Formuły 1 za Wielkim Murem, w 2004 roku, zapytał Michaela Schumachera, dlaczego zawsze ubiera się na czerwono i jeździ czerwonym samochodem. Mimo to niektórzy próbują, narażając się na ciętą ripostę ze strony kierowcy. Czasami z pozoru niewinne pytanie może zakończyć się odpowiedzią, która trafi do naszego nowego działu. Oto pierwszy odcinek, najlepsze dialogi z Grand Prix Węgier.

Felipe Massa

Dziennikarz: Felipe, Nelson Piquet powiedział, że miał poważne problemy ze wzrokiem po swoim ciężkim wypadku na Imoli w 1987 roku. Ty miałeś duży wypadek tutaj, na Węgrzech, kilka lat temu. Czy z twoim wzrokiem wszystko jest teraz w stu procentach dobrze?
Felipe: Boże, to było w 2009 roku. Po tylu latach wciąż się ścigam, a gdybym miał problemy ze wzrokiem, to zorientowałbym się po jednym czy dwóch wyścigach. Widzę bardzo dobrze.

Rzeczywistość dopisała postscriptum: przed startem Felipe źle ustawił się na polu startowym, bo nie mógł dostrzec żółtych linii, pomagających w zatrzymaniu się w odpowiednim momencie. Williams zapowiedział, że podwyższy mu pozycję za kierownicą, ale może sedno problemu tkwi w tym, o co pytał węgierski żurnalista? 😉

Kimi Räikkönen

Dziennikarz: Kimi, czego potrzebujesz, żeby jutro stanąć na podium? [po kwalifikacjach i P5 dla kierowcy Scuderii]
Kimi: Oczywiście muszę być o kilka miejsc wyżej niż dzisiaj…

Jenson Button i Fernando Alonso

Dziennikarz: Gdyby nie problemy w kwalifikacjach, jaki wynik byłby możliwy? [po kwalifikacjach]
Fernando: 13. miejsce.
Jenson: 12!
Fernando: 11!
Jenson: Może Q3!

Sebastian Vettel

Dziennikarz: Czy twoim zdaniem założenie pośrednich opon podczas neutralizacji było błędem? [po wyścigu]
Sebastian: Cóż, musieliśmy założyć w którymś momencie pośrednie opony, więc nie mieliśmy wyboru. Oczywiście wiedzieliśmy, że po skorzystaniu dwa razy z miękkiej mieszanki trzeba założyć pośrednią.

Romain Grosjean i Felipe Nasr

Dziennikarz: Kalendarz jest coraz dłuższy, na przyszły sezon zaplanowano 21 wyścigów. Czy jest jakaś granica dla was, dla kierowców?
Romain: Myślę, że granicą byłby rozwód!
Felipe: Jestem w innej sytuacji niż Romain, więc jestem otwarty na jak największą liczbę wyścigów.
Romain: Widzisz, chcą się pozbyć starszych kierowców – zwłaszcza tych, którzy mają dzieci!

Lewis Hamilton, Sebastian Vettel i Nico Rosberg

Dziennikarz: Kiedy na Hungaroringu wygrywa Lewis Hamilton, to Kimi Räikkönen zawsze jest drugi. Co o tym sądzicie? [po kwalifikacjach]
Lewis: Nie mam pojęcia, co odpowiedzieć.
Sebastian: Lewisa to chyba nie obchodzi.
Lewis: To dobrze dla Kimiego.
Dziennikarz: A ty, Nico? Poza paroma wyjątkami dojeżdżasz w tym sezonie do mety na pozycji, na której startowałeś. Teraz raczej byś tak nie chciał.
Nico: Nie, mam nadzieję, że żadna z tych zasad nie znajdzie zastosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here