Powoli wygasają emocje po Rajdzie Jänner, pierwszym zwycięstwie załogi w składzie Robert Kubica/Maciek Szczepaniak, która w tym składzie przejeździ cały sezon 2014 w mistrzostwach świata. Przygotowania do Monte Carlo idą pełną parą, więc to ostatni gwizdek, żeby nacieszyć oczy wspomnieniami z Austrii, ostrząc apetyty na kolejne emocje.

Po pierwsze, onboard z ostatniego odcinka: reflektor, wybity z oprawy po uderzeniu w „słupek śniegowy”, próba wyłączenia dodatkowych świateł i wycieczka w pole przy akompaniamencie spokojnego niczym na rodzinnej herbatce u cioci głosu pilota. Mimo tego oes został wygrany o 20 sekund i strach pomyśleć, jaki byłby wynik bez kilku „momentów”… Nie wiem jak Wy, ja chyba bał bym się tak jechać nawet na PlayStation 😉

W Rajdzie Jänner wystartowały cztery polskie załogi i szkoda, że Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran przez potencjalnie bardzo groźną w skutkach awarię Fiesty R5 odpadli z rywalizacji na szóstym oesie. Sądzę, że mogliśmy mieć na podium dwa polskie duety, ale najważniejsze, że po mocnym uderzeniu bokiem auta w murek nic się Kajetanowi i Jarkowi nie stało. Z pewnością pokażą jeszcze pazur na trasach ERC.

Ogółem „nasi” wygrali jedenaście z 18 odcinków specjalnych Rajdu Jänner.
● Robert Kubica i Maciek Szczepaniak (Ford Fiesta RRC): zwycięstwo w rajdzie, 8 wygranych oesów, komplet punktów w mistrzostwach Europy i Austrii, wyróżnienie Colin McRae Flat Out Trophy oraz prowadzenie w punktacji ERC Ice Master ze 122 punktami (punkty dla pierwszej piątki każdego OS-u wg klucza 10-6-4-2-1).
● Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran (Ford Fiesta R5): 3 wygrane oesy, prowadzenie na OS1-3, piąta lokata w ERC Ice Master z 36 punktami.
● Grzegorz Sikorski i Michał Jurgała (Ford Fiesta ST): drugie miejsce w klasie RC4 (do 1600 cm³), siódme wśród samochodów napędzanych na przednią oś i 25. w generalce
● Sławomir Ogryzek i Szczepan Mirek (Citroen C2 R2): prowadzili w klasie RC4 i zajmowali trzecią lokatę wśród aut przednionapędowych, ale na ostatnim sobotnim odcinku wylądowali poza drogą. Wrócili na trasę w ramach systemu Rally2, ale w ERC jest się w takim przypadku klasyfikowanym tylko w wynikach drugiego dnia. Na niedzielnych odcinkach zajęli drugą pozycję w klasie RC4 i siódmą w 2WD.

Oto zapowiadany onboard. Zapnijcie pasy i pamiętajcie: w filmie występują wyszkoleni profesjonaliści dysponujący sprzętem najwyższej klasy, a trasa jest zamknięta dla ruchu drogowego. Nie próbujcie tego na ulicy 😉

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here