Druga wizyta na torze Portimão przynosi podobne wyzwania do tych, z którymi kierowcy zmagali się sześć miesięcy temu. Praktycznie nieużywana przez ten czas nawierzchnia wciąż jest śliska, a charakterystyka zakrętów – szybkie, przypominające Barcelonę – wymaga zastosowania najtwardszych mieszanek, które z kolei nie zapewniają rewelacyjnej przyczepności mechanicznej. W drugim treningu swoje trzy grosze dorzuciły też silniejsze podmuchy wiatru, powodując kolejne trudności.

Doskonale – bo im więcej wyzwań, tym lepiej smakuje sukces. Wyczucie przyczepności, dobranie odpowiednich ustawień i wreszcie poskładanie jak najlepszego okrążenia będą kluczowe podczas dzisiejszych kwalifikacji.

W czołówce mamy powtórkę z rozrywki: najlepszymi czasami okrążeń wymieniają się kierowcy Mercedesa i Red Bulla. W obu obozach są kłopoty: samochody Maksa Verstappena i Sergio Péreza cały czas cierpią z powodu drobnych, acz uciążliwych problemów technicznych, natomiast u mistrzów świata trwa polowanie na balans i stabilność tyłu.

Niezwykle ciekawie robi się na dalszych pozycjach. Tam poprawki aerodynamiczne w samochodach Alpine zaowocowały najlepszym jak dotąd piątkiem – niebieskie samochody w popołudniowej sesji (wolniejszej, ze względu na cieplejszy tor i wspomniany wiatr) przedzieliły kierowców Ferrari. Właśnie Scuderia może w ten weekend liczyć na zasłużone miano „najlepszych z reszty”, chociaż nie warto skreślać McLarena – dwa tygodnie temu po nieudanym piątku zdołali przygotować szybki samochód na resztę weekendu. Negatywną niespodzianką są jak dotąd osiągi AlphaTauri – Pierre Gasly narzekał na skuteczność hamowania przy niskich prędkościach.

W drugiej połowie stawki w oczy rzuciły się spore różnice w tempie pomiędzy kierowcami Haasa i Williamsa. Błyszczał zwłaszcza George Russell, ale jak wiemy tegoroczny Williams jest czuły na wiatr, co przeszkadzało zwłaszcza w drugiej sesji. Kwalifikacyjne emocje rozpoczną się już w Q1, bo poza duetem Haasa i Nicholasem Latifim nie ma murowanych kandydatów do pożegnania się z czasówką już na tym etapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here