Włoska Formuła 4 podbita: Kacper Sztuka zdobył tytuł po niesamowitej drugiej części sezonu, nasze kolejne spotkanie zaczynamy od gratulacji dla młodego kierowcy. Trzymamy kciuki za kolejne etapy wyścigowej kariery – w planach jest FIA Formuła 3, ale wiadomo, potrzebny jest budżet…

Wracamy także do kilku tematów z Grand Prix Kataru: wyczerpani kierowcy, niszczące opony tarki oraz parę kwestii dyscyplinarnych, którym Międzynarodowa Federacja Samochodowa przygląda się jeszcze po zakończeniu wyścigowego weekendy. Lance Stroll po skandalicznym zachowaniu w garażu dostał naganę na piśmie, FIA chce także zbadać wybryk siedmiokrotnego mistrza świata – Lewis Hamilton przeszedł przez tor, tworząc niebezpieczną sytuację. Dostał reprymendę i karę finansową, ale czy to nie za mało, biorąc pod uwagę jego status „wzorca dla młodych kierowców”?

Nawiązując do sobotnich mistrzów świata, przypominam także pierwszy tytuł dla samochodu z silnikiem umieszczonym z tyłu – w 1959 roku Jack Brabham musiał się napocić, nawet dosłownie, by w grudniową sobotę na torze Sebring zdobyć pierwszy z trzech mistrzowskich laurów.

A w kolejnym odcinku czeka na Was sam Robert Kubica – odbyłem dłuższą rozmowę z najlepszym polskim kierowcą podczas niedawnej konferencji, na której potwierdzono powrót Rajdu Polski do WRC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here