Robert Kubica zaliczył dwa dni jazd samochodem DTM na torze Jerez de la Frontera. Był to jego pierwszy kontakt z nową generacją tych aut i jednocześnie ważny etap w pracach nad przyszłorocznym programem startów. Współpraca z BMW podczas testów dla debiutantów okazała się owocna, a Robert nie krył satysfakcji i pozytywnie skomentował wykonaną pracę oraz swoje wrażenia z kokpitu. Oto jego wypowiedź z oficjalnego komunikatu prasowego BMW:

– Z pewnością był to bardzo owocny test. Pierwszy raz jeździłem nową generacją samochodów DTM. Było wiele rzeczy do nauki i wiele rzeczy do odkrycia, bo to oczywiście coś innego niż to, do czego przywykłem w poprzednich latach. Kilka rzeczy w samochodzie DTM pozytywnie mnie zaskoczyło. Na pierwszych okrążeniach od razu poczułem się komfortowo, a tego zawsze poszukuje kierowca podczas testowania i odkrywania nowych samochodów. Jeśli czujesz się komfortowo i pewnie, to jeździsz szybciej i życie robi się łatwiejsze. Z pewnością prowadzenie auta pozytywnie mnie zaskoczyło. Oczywiście są pewne różnice w porównaniu z samochodem Formuły 1, które można wyczuć – jak masa samochodu, a mimo dużego docisku aut DTM, wciąż jest to mniej niż w Formule 1. Mimo wszystko uważam, że to naprawdę przyjemny samochód do jazdy, a także bardzo zaawansowany również z technicznego punktu widzenia. Test i praca z zespołem naprawdę mi się spodobały. Myślę, że przerobiliśmy dużo rzeczy z pozytywnym efektem, więc tak, jestem dość zadowolony.

10 KOMENTARZE

  1. Z paliwem i kierowcą to 1070kg a masa minimalna w F1 to 740kg (z kierowcą), paliwa na wyścig jest max 105kg, czyli bolid z paliwem i kierowcą waży do 845kg

  2. Kubicy o mniej to chodziło o mniej szykości w porównaniu do f1… mega mózgi czytajcie między wersami i trochę znajomości zaszyfrowanych wypowiedzi Roberta.

  3. Pytanie z innej beczki…
    Pomijając trochę (ale tylko trochę) plotki o Alfie Romeo i możliwym zastąpieniu Shella przez Orlen.
    Czy paliwo do F1 robi jeden dostawca, czy są różni producenci? Czy Orlen mógłby produkować takie paliwo? Specyfikacja paliwa jest pewnie dość jasna i tu nie powinno być chyba problemu, gorzej pewnie z olejami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here