Robert Kubica wraz z kolegą z rajdowych tras Martinem Prokopem wystartuje w długodystansowym wyścigu 12h Mugello. Polsko-czeska para będzie zmieniała się w kokpicie Mercedesa SLS GT3, kupionego niedawno przez Prokopa. Martin poza WRC próbuje swoich sił w innych dyscyplinach. W styczniu zadebiutował w Rajdzie Dakar (14. miejsce), a teraz przyszedł czas na pierwsze kroki na torze wyścigowym, pod okiem Kubicy.

Od Rajdu Monte Carlo Robert nigdzie nie startował, więc propozycja pomocy ze strony Czecha spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Celem numer jeden, jak mówi Robert przed startem, jest dobra zabawa i oczywiście pomoc w nauce Prokopowi. Przed startem Kubica zdradził, że zrzucił w ostatnich miesiącach 10 kilogramów i próbował zmieścić się w swój wyścigowy kombinezon z sezonu 2010 – podobna próba podjęta parę lat temu przyniosła zgoła odmienne rezultaty…

Z powodu ograniczeń dotyczących hałasu wyścig na toskańskim torze podzielono na dwie części: cztery godziny ścigania w piątek od 14:00 do 18:00, a pozostałe osiem w sobotę od 9:30 do 17:30. W czwartek odbędą się dwie nieobowiązkowe sesje testowe (po 3 godziny), a w piątek półtoragodzinny trening (9:15-10:45) oraz krótkie kwalifikacje (11:00-11:45).

Kubica w swoim pierwszym oficjalnym starcie w samochodzie GT i wyścigu długodystansowym będzie niewątpliwie gwiazdą weekendu. W stawce cyklu 24h Series (wyścig w Mugello to druga runda tego cyklu) brakuje wielkich nazwisk, więc to doskonały pomysł na zabawę z autem GT i podszkolenie kolegi z odcinków specjalnych. Samochody GT3 rywalizują w najmocniejszej klasie A6, w które oprócz Kubicy i Prokopa zgłosiło się jeszcze 21 załóg.

Warto też zauważyć, że w tych samych zawodach wystartuje jeszcze kilku polskich kierowców, na czele z Robertem Lukasem: trzy pucharowe Porsche wystawią ekipy GT3 Poland i Forch Racing, a do tego w KTM X-Bow czeskiej ekipy RTR Projects pojedzie Maciej Dreszer.

11 KOMENTARZE

  1. nie ma transmisji nigdzie , możecie podac link bezpośredni ..? bo ani na stronie motorwizji ani na polskiej witrynie nie ma streamu ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here