Wielki powrót na YouTube, do tego z niespodzianką: ta przerwa upłynęła mi na pracach nad książką o dziejach i kulisach Formuły 1. „Szybko, szybciej, najszybciej” to podróż pełnym gazem przez wyścigowe mistrzostwa świata, z przystankami w postaci osiemnastu najważniejszych wyścigów – nie było łatwo je wybrać spośród ponad tysiąca rozegranych dotąd Grand Prix… To takie furtki do opowieści o różnych epokach, ich bohaterach, wynalazkach technicznych i rywalizacji na wielu płaszczyznach.

Startujemy razem z początkiem mistrzostw świata, na Silverstone w 1950 roku, i pędzimy aż do Grand Prix Abu Zabi 2021. Po drodze przedstawiam Wam fantastyczne występy wielkich mistrzów (Juan Manuel Fangio na zabójczym Nürburgringu czy Ayrton Senna na wymagających finezji i pewności siebie ulicach Monako), dramatyczne rozstrzygnięcia walk o mistrzowskie tytuły w sezonach 1964, 1986, 2008 czy wreszcie 2021, dramatyczne i tragiczne wydarzenia z Imoli ’94 czy Spa-Francorchamps ’66, pojedynki słynnych duetów – Niki Lauda i James Hunt, Alain Prost i Ayrton Senna – czy wreszcie pasjonujące ściganie na Monzy w sezonie 1971 czy w Grand Prix Francji 1979.

Występy bohaterów kierownicy okraszone są tłem technologicznym danej epoki oraz opisem najważniejszych wydarzeń, które kształtowały nasz ukochany sport. Nawet na sześciuset stronach – a tyle dostaniecie do rąk, w twardej oprawie – nie sposób poruszyć wszystkich wątków, siłą rzeczy niektóre zostały odłożone „do następnego razu” albo po prostu poruszymy je tutaj, podczas naszych spotkań na YouTube.

Wstęp do książki napisał Marcin Budkowski, pięknie prezentując esencję Formuły 1 – jej wielowarstwowość i smak rywalizacji na różnych płaszczyznach. Podróż przez wyścigowy świat urozmaicą Wam zdjęcia, także z mojego archiwum. Książka trafi do sprzedaży stacjonarnej 13 kwietnia, ale już teraz można składać zamówienia w przedsprzedaży (wysyłka od 4 kwietnia): LINK.

„SZYBKO, SZYBCIEJ, NAJSZYBCIEJ. FORMUŁA 1 SOKOLIM OKIEM”
Wydawnictwo SQN
Autor: Mikołaj Sokół
Wstęp: Marcin Budkowski
Cena okładkowa: 79,99 zł
608 stron, twarda oprawa, ponad 120 fotografii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here