Po Hungaroringu czas na Spa-Francorchamps – Formuła 1 powoli szykuje się do letniej przerwy, ale przed wakacjami czekają nas jeszcze zawody na słynnym klasyku w Ardenach. Grand Prix Belgii to zawsze niepewność związana z deszczem, a ostatnimi czasy – niestety – także powrót do tematu bezpieczeństwa w motorsporcie.

Wracamy jeszcze do wyścigu o Grand Prix Węgier: jak można poprawić eksperymentalny format kwalifikacji, by zachęcić zespoły do wyjazdów na tor w piątkowych treningach? Jak wypadł wielki powrót Daniela Ricciardo? Jaki kolejny rekord może pobić Red Bull, skoro wygrali już 12 wyścigów z rzędu? Odpowiedzi szukamy w latach 50., kiedy mistrzostwa świata rozgrywano według przepisów Formuły 2 – a dominował Alberto Ascari za kierownicą Ferrari 500, prezentowanym w kąciku #SokoliGaraż.

Wreszcie ważny temat polskich juniorów w wyścigach – Kacper Sztuka, Tymek Kucharczyk, Maciek Gładysz, Szymon Ładniak, Mateusz Kaprzyk, Piotr Wiśnicki, Roman Biliński… Szacunek dla wszystkich za upór, talent i dążenie do celu – warto wspierać wszystkich i trzymać za nich kciuki, a także doceniać tych sponsorów, którzy im pomagają w realizowaniu pasji.

Pomagać można także w sposób bezpośredni – Tymek Kucharczyk zbiera na dokończenie sezonu w GB3…: LINK DO ZBIÓRKI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here